Løbskalender

20
maj
mandag - 11.00
Bornholm
Bornholms Brands Pinsetrav
20
maj
mandag - 14.00
Odense
Spring Racing med trav og galop
21
maj
tirsdag - 16.00
Aarhus
Ceres Race
24
maj
fredag - 17.45
Skive
Fredagstrav
25
maj
lørdag - 12.45
Klampenborg
Gentlemen´s Championship Day
28
maj
tirsdag - 16.00
Aalborg
Travløb
29
maj
onsdag - 18.15
Bornholm
Rønne Ejendomshandels Hoppemesterskab
30
maj
torsdag - 17.00
Nykøbing F.
Majpokalen
31
maj
fredag - 15.45
Odense
Det Danske Sprinterderby
01
juni
lørdag - 12.00
Aarhus
Saturday Summer Race
02
juni
søndag - 14.00
Charlottenlund
Travløb
03
juni
mandag - 17.00
Skive
Mandagstrav
04
juni
tirsdag - 16.00
Aarhus
Ceres Race
05
juni
onsdag - 15.00
Bornholm
Mindeløbsdag Grundlovsdag
07
juni
fredag - 15.45
Aalborg
Travløb
07
juni
fredag - 18.30
Klampenborg
Friday Night Racing
08
juni
lørdag - 13.30
Odense
Summer Racing
11
juni
tirsdag - 16.00
Nykøbing F.
Sprinterpokalen
12
juni
onsdag - 17.00
Bornholm
Folkemødetrav - Power Hour
14
juni
fredag - 15.45
Aarhus
Jydsk 4-års Grand Prix Kvalifikation
15
juni
lørdag - 12.45
Klampenborg
Summer Racing
16
juni
søndag - 12.45
Charlottenlund
Travløb
17
juni
mandag - 17.00
Aalborg
Trav og galop
18
juni
tirsdag - 16.00
Skive
Kvalifikationsløb til Grand Circle 3-års Championat og DM Monté
19
juni
onsdag - 18.15
Bornholm
Bygmas 5 års mesterskab & Bornholms Travselskabs Fødselsdagsløb
21
juni
fredag - 15.45
Odense
Summer Racing med DM for kuske
22
juni
lørdag - 11.00
Nykøbing F.
Junipokalen - NFT's Damecup
23
juni
søndag - 12.45
Aalborg
DM for professionelle
25
juni
tirsdag - 16.00
Charlottenlund
Travløb
26
juni
onsdag - 18.15
Bornholm
Aftentrav
27
juni
torsdag - 18.00
Skive
Torsdagstrav - breddedag og fællesspisning
28
juni
fredag - 15.45
Aarhus
100-års Jubilæumsweekend - Jydsk 4-års Hoppe Grand Prix
28
juni
fredag - 18.30
Klampenborg
Friday Night Racing
29
juni
lørdag - 13.45
Aarhus
100-års Jubilæumsweekend - Jydsk Galop Derby
30
juni
søndag - 13.45
Aarhus
100-års Jubilæumsweekend - Jydsk 4-års Grand Prix
02
juli
tirsdag - 16.00
Aalborg
Travløb
03
juli
onsdag - 18.15
Bornholm
Team Bornholms Sprintermesterskab
05
juli
fredag - 15.45
Skive
Grand Circle 3-års Championater
07
juli
søndag - 17.30
Charlottenlund
Travløb
10
juli
onsdag - 18.15
Bornholm
Svaneke Bryghus Montémesterskab
11
juli
torsdag - 17.00
Odense
Summer Racing
12
juli
fredag - 15.45
Aarhus
Friday Summer Race
12
juli
fredag - 18.00
Klampenborg
Friday Night Racing
14
juli
søndag - 14.00
Nykøbing F.
Harald Lunds Mindeløb
15
juli
mandag - 17.00
Aalborg
Trav og galop
16
juli
tirsdag - 16.00
Skive
DM for jockeyer
17
juli
onsdag - 18.15
Bornholm
Calles Cup
19
juli
fredag - 15.45
Aalborg
Travløb
20
juli
lørdag - 14.00
Odense
Summer Racing
20
juli
lørdag - 17.00
Klampenborg
Summer Night Racing
21
juli
søndag - 17.30
Charlottenlund
Taroks Mindeløb
23
juli
tirsdag - 16.00
Bornholm
V65 & Knud Jensen & Søns 4 års mesterskab
25
juli
torsdag - 17.00
Skive
Jubilæumspokalen
26
juli
fredag - 15.45
Aarhus
Jydsk 3-års Grand Prix Kvalifikation
27
juli
lørdag - 14.00
Odense
Ladies Day med galop og trav
28
juli
søndag - 12.00
Nykøbing F.
Julipokalen
29
juli
mandag - 17.00
Aalborg
Mandagschancen
31
juli
onsdag - 18.15
Bornholm
Sommeraftentrav
02
august
fredag - 15.45
Charlottenlund
Travløb
03
august
lørdag - 14.30
Klampenborg
Derby 2024
04
august
søndag - 12.00
Aarhus
Børnenes løbsdag
05
august
mandag - 17.00
Skive
Mandagstrav
06
august
tirsdag - 16.00
Odense
Summer Racing
07
august
onsdag - 17.00
Bornholm
Rønne Revision BM-udtagelsesløb - Power Hour
09
august
fredag - 15.45
Charlottenlund
Kvalifikationsløb til Dansk Trav Derby
10
august
lørdag - 14.00
Aalborg
Aalborg Champions Stakes (galop)
11
august
søndag - 12.45
Aarhus
Jydsk 3-års Grand Prix
13
august
tirsdag - 16.00
Aalborg
Travløb med V65
16
august
fredag - 15.45
Odense
Summer Racing med Richard Møller Nielsens Mindeløb
16
august
fredag - 17.45
Klampenborg
Friday Night Racing
17
august
lørdag - 12.00
Bornholm
Rønne Revision Bornholmsmesterskab
18
august
søndag - 14.00
Nykøbing F.
Poul Erik Andersens Mindepokal
19
august
mandag - 17.00
Skive
Mandagstrav
21
august
onsdag - 17.00
Aalborg
Travløb
23
august
fredag - 15.45
Charlottenlund
Derbyfredag
24
august
lørdag - 12.00
Charlottenlund
Dansk Hoppe Derby
24
august
lørdag - 17.00
Klampenborg
SUMMER NIGHT RACING
25
august
søndag - 13.00
Charlottenlund
Dansk Trav Derby
26
august
mandag - 17.00
Aarhus
Kombidag
27
august
tirsdag - 16.00
Bornholm
V65 - Bornholms Tidendes Stjerneløb
29
august
torsdag - 17.00
Nykøbing F.
Augustpokalen
30
august
fredag - 15.45
Aarhus
Sensommer Race
31
august
lørdag - 12.45
Klampenborg
Damernes Dag
31
august
lørdag - 17.00
Odense
Summer Racing
01
september
søndag - 12.00
Aalborg
DM for montéryttere
02
september
mandag - 17.00
Skive
Mandagstrav
03
september
tirsdag - 16.00
Charlottenlund
Travløb
04
september
onsdag - 18.15
Bornholm
Aftentrav
06
september
fredag - 15.45
Aarhus
Festugetrav
07
september
lørdag - 14.00
Odense
Det Fynske Galopderby
09
september
mandag - 18.30
Skive
Mandagstrav
10
september
tirsdag - 16.00
Bornholm
V65 - Inhouse Golden League 16. afdeling
13
september
fredag - 15.45
Aalborg
Aalborg Hoppechampionat
14
september
lørdag - 12.45
Klampenborg
AUTUMN RACING
14
september
lørdag - 18.55
Aalborg
Aalborg Store Pris
15
september
søndag - 12.00
Nykøbing F.
Trænerforeningens Vandrepokal - Kikko's Ærespræmie
16
september
mandag - 18.30
Skive
Mandagstrav
17
september
tirsdag - 16.00
Odense
Late Summer Racing
18
september
onsdag - 17.00
Bornholm
Aftentrav - Power Hour
19
september
torsdag - 17.00
Aarhus
Torsdagstrav
20
september
fredag - 15.45
Charlottenlund
Kvalifikationsløb til Dansk Trav Kriterium
21
september
lørdag - 12.45
Klampenborg
AUTUMN RACING
22
september
søndag - 12.00
Nykøbing F.
Septemberpokalen
23
september
mandag - 17.00
Aarhus
Mandagsgalop
24
september
tirsdag - 16.00
Aalborg
Travløb med V65
26
september
torsdag - 18.00
Charlottenlund
Travløb
27
september
fredag - 15.45
Odense
Late Summer Racing
28
september
lørdag - 12.00
Bornholm
Inhouse Golden League Finale & 3 års mesterskab
29
september
søndag - 12.45
Aarhus
Jydsk 2-års Grand Prix
30
september
mandag - 17.00
Skive
Mandagstrav
01
oktober
tirsdag - 16.00
Nykøbing F.
Løvfaldspokalen - Florens Vandrepokal
03
oktober
torsdag - 18.30
Aalborg
Trav og galop
04
oktober
fredag - 15.45
Odense
DM for hopper
05
oktober
lørdag - 11.00
Bornholm
Sæsonfinale
05
oktober
lørdag - 12.45
Klampenborg
AUTUMN RACING
06
oktober
søndag - 12.45
Charlottenlund
Dansk Trav Kriterium, Mesterskab for Danmark
08
oktober
tirsdag - 16.00
Aarhus
Ceres Race
11
oktober
fredag - 15.45
Skive
Fredagstrav
12
oktober
lørdag - 12.45
Klampenborg
AUTUMN RACING
13
oktober
søndag - 13.00
Aalborg
Trav og galop
14
oktober
mandag - 17.00
Charlottenlund
Travløb
17
oktober
torsdag - 17.00
Nykøbing F.
Fødselsdagsløbet - Oktoberpokalen
18
oktober
fredag - 15.45
Aarhus
Efterårsferiens travløb
19
oktober
lørdag - 13.30
Odense
Autumn Racing
20
oktober
søndag - 13.00
Aalborg
Grand Circle 4-års Championater
22
oktober
tirsdag - 16.00
Skive
Kvalifikationsløb til Dansk Avlsløb
25
oktober
fredag - 15.45
Charlottenlund
Kvalifikationsløb til Dansk Opdrætningsløb
26
oktober
lørdag - 11.00
Aalborg
Travløb
26
oktober
lørdag - 12.45
Klampenborg
AUTUMN RACING
27
oktober
søndag - 12.30
Odense
Autumn Racing
28
oktober
mandag - 17.00
Aarhus
Halloweenløbet
29
oktober
tirsdag - 16.00
Skive
Tirsdagstrav med V65
01
november
fredag - 15.45
Odense
Halloween Racing
02
november
lørdag - 11.00
Nykøbing F.
Stall Ghia's Vandrepokal
02
november
lørdag - 12.45
Klampenborg
FINALEDAG
03
november
søndag - 12.45
Charlottenlund
Travløb
05
november
tirsdag - 16.00
Aalborg
Travløb
08
november
fredag - 15.45
Skive
Finaler Dansk Avlsløb
09
november
lørdag - 12.45
Aarhus
Købmand Herman Sallings Mindeløb
10
november
søndag - 13.45
Charlottenlund
Dansk Opdrætningsløb, Koster Memorial
14
november
torsdag - 18.30
Aalborg
Travløb
15
november
fredag - 15.45
Aarhus
Fredagstrav
16
november
lørdag - 12.00
Nykøbing F.
Mesterskabsdag - Novemberpokalen
17
november
søndag - 14.00
Skive
Søndagstrav
22
november
fredag - 15.45
Odense
Autumn Racing
23
november
lørdag - 11.00
Aalborg
Travløb
24
november
søndag - 12.45
Charlottenlund
Travløb
25
november
mandag - 17.00
Skive
Mandagstrav
29
november
fredag - 15.45
Aalborg
Travløb
30
november
lørdag - 17.00
Aarhus
November Night Racing
01
december
søndag - 14.00
Charlottenlund
Travløb
02
december
mandag - 18.30
Skive
Mandagstrav
06
december
fredag - 15.45
Odense
Ligafinaler med Danmarks bedste heste
07
december
lørdag - 12.00
Aalborg
Travløb
08
december
søndag - 14.00
Aarhus
Adventsløbet
13
december
fredag - 15.45
Skive
Fredagstrav
15
december
søndag - 12.45
Charlottenlund
Travløb
16
december
mandag - 17.00
Aalborg
Travløb
20
december
fredag - 15.45
Aarhus
Juleløbet
21
december
lørdag - 13.30
Odense
Sæsonfinale 2024
24
december
tirsdag - 11.00
Skive
Juletrav med V65
27
december
fredag - 15.45
Charlottenlund
Travløb
29
december
søndag - 13.30
Aalborg
V75 Winter Burst
30
december
mandag - 16.00
Aarhus
Nytårsløbet - finalen 2024