Dansk Monteforening

Mobile navigation

Rytterliste

Del artiklen:Sharing - FacebookSharing - Twitter

Her finder du en liste over montélicensindehavere på danske baner. Hvilken bane den enkelte rytter er tilknytttet, hvilke baner rytteren er til rådighed på og kontaktoplysninger på rytterne.

Rytterlisten

| Skrevet af Sabina Gammelgård |

Montélicensindehavere i DK

Senest opdateret d. 07.03.2019

(Ændringer/tilføjelser sendes til Sabina Gammelgård på enten facebook eller email bine_mig@hotmail.com)

 

 

Hjemmebaneryttere

Til Rådighed

Lunden

Rikke Christiansen (Lunden)

23 45 74 91

Chilli Hansen (Lunden)

22 63 09 31

Maria Hansen (Lunden)

52 25 63 94

Kristina Jensen (Lunden)

51 89 82 14

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Zasja Obel Sørensen (Lunden)

28 72 29 22

Josephine Olsson (Lunden)

-rider kun egne

Lea Iris Søndergaard (Lunden)

60 12 16 96

Rikke Rohbach Bonde (Lunden)

24 82 06 89

Kristina Nielsen (Lunden)

27 61 69 71 

 

 

 

Kristina Hansen (Bh)

28 57 30 25

Therese Mikkelsen (Bh)

60 10 68 36

Terese Møller (Bh)

28 44 70 56

Michala Haagensen (Bh)

28 60 45 82

Lisbeth Nøhr (NFT)

30 72 08 67

Louise A. H. Lundgaard (Jvb)

51 25 54 80

Christian Schram (Jvb)

28 58 33 91

Kathrine Havmand Jensen (Jvb)

26 79 60 33

Anette Uglebjerg (Jvb)

28 51 20 26

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

Sabina Gammelgård (Skive)

30 23 13 73

Tineke Borup (Skive)

24 42 83 22

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Michelle Mønster (Skive)

21 18 08 43

Solveig H. Davidsen (Skive)

30 59 07 39

Karina Madsen (Aav)

40 51 41 33

Nanna Sørensen (Aav)

42 46 39 31

Karoline Ravnholt Henriksen (Aav)

30 51 28 18

Bornholm

Therese Mikkelsen (Bh)

60 10 68 36

Laura Pedersen (Bh)

60 16 15 93

Dorthe Dahl (Bh)

27 62 14 95

Kristina Hansen (Bh)

28 57 30 25

Annika Kofoed (Bh)

Kristina Hansen (Bh)

Josefine K. Hansen (Bh)

Anette W. Hansen (Bh)

Susanne Munk (Bh)

Terese Møller (Bh)

28 44 70 56

Michala Haagensen (Bh)

28 60 45 82

 

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Rikke Christiansen (Lunden)

23 45 74 91

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

Nanna Sørensen (Aav)

42 46 39 31

 

 

Nykøbing Falster

Lisbeth Nøhr (NFT)

30 72 08 67

Stine Juul-Marker (NFT)

60 91 13 97

Lise Ullerup Hansen (NFT)

28 93 21 93

(ej til rådighed på hjemmebanen)

Christina Lindhardt (NFT)

42 42 32 97

 

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Chilli Hansen (Lunden)

22 63 09 31

Lea Iris Søndergaard (Lunden)

60 12 16 96

Zasja Obel Sørensen (Lunden)

28 72 29 22

Rikke Christiansen (Lunden)

23 45 74 91

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Kristina Nielsen (Lunden)

27 61 69 71 

Therese Mikkelsen (Bh)

60 10 68 36

Terese Møller (Bh)

28 44 70 56

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Nanna Sørensen (Aav)

42 46 39 31

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

 

Odense

Christine Louise Jensen (Fvb)

40 64 10 10

Monica Fentz (Fvb)

21 74 42 34

Louise Maria Andersen (Fvb)

20 84 61 58

Camilla Spuhr Jensen (Fvb)

21 33 23 50

 

 

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Rikke Rohbach Bonde (Lunden)

24 82 06 89

Zasja Obel Sørensen (Lunden)

28 72 29 22

Therese Mikkelsen (Bh)

60 10 68 36

Kristina Hansen (Bh)

28 57 30 25

Louise A. H. Lundgaard (Jvb)

51 25 54 80

Fie Marie Ipsen (Jvb)

29 99 17 80

Anette Uglebjerg (Jvb)

28 51 20 26

Christian Schram (Jvb)

28 58 33 91

Camilla Andersen (Jvb)

31 41 10 31

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

Sarah Bang Poulsen (Jvb)

23 63 86 60

Kathrine Havmand Jensen (Jvb)

26 79 60 33

Christina K. Jørgensen (JVB)

28 68 04 29

Sabina Gammelgård (Skive)

30 23 13 73

Camilla Jensen Dahl (Skive)

28 68 81 83

Solveig H. Davidsen (Skive)

30 59 07 39

Tineke Borup (Skive)

24 42 83 22

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Michelle Mønster (Skive)

21 18 08 43

Nanna Sørensen (Aav)

42 46 39 31

Mai Snoger (Aav)

42 73 57 58

Mette S. Andersen (Aav)

24 93 13 42

Karoline Ravnholt Henriksen (Aav)

30 51 28 18

Karina Madsen (Aav)

40 51 41 33

Billund

Isabella Eskildsen (Blll)

Julie Syskind (Bill)

 

 

Louise A. H. Lundgaard (Jvb)

51 25 54 80

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Kristina Hansen (Bh)

28 57 30 25

Louise Maria Andersen (Fvb)

20 84 61 58

Rikke Rohbach Bonde (Lunden)

24 82 06 89

Christian Schram (Jvb)

28 58 33 91

Sarah Bang Poulsen (Jvb)

23 63 86 60

Fie MArie Ipsen (Jvb)

29 99 17 80

Kathrine Havmand Jensen (Jvb)

26 79 60 33

Anette Uglebjerg (Jvb)

28 51 20 26

Maia Ginnerup Andersen (JVB)

21 36 55 36

Christina K. Jørgensen (JVB)

28 68 04 29

Sabina Gammelgård (Skive)

30 23 13 73

Camilla Jensen Dahl (Skive)

28 68 81 83

Tineke Borup (Skive)

24 42 83 22

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Michelle Mønster (Skive)

21 18 08 43

Mette S. Andersen (Aav)

24 93 13 42

Nanna Sørensen (Aav)

42 46 39 31

Mai Snoger (Aav)

42 73 57 58

Marie S. Andersen (Aav)

24 93 13 37

Karina Madsen (Aav)

40 51 41 33

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

Karoline Ravnholt Henriksen (Aav)

30 51 28 18

Solveig H. Davidsen (Skive)

30 59 07 39

Camilla Andersen (Jvb)

31 41 10 31

 

Århus

Louise A. H. Lundgaard (Jvb)

51 25 54 80

Fie Marie Ipsen (Jvb)

29 99 17 80

Christian Schram (Jvb)

28 58 33 91

Kathrine Havmand Jensen (Jvb)

26 79 60 33

Sarah Bang Poulsen (Jvb)

23 63 86 60

Louise Nørremark (Jvb)

28 73 90 57

Ellen Piltoft (Jvb)

Louise Sørensen (Jvb)

Rikke F. Knudsen (Jvb) rider kun egne

Bitten Jensen (Jvb) rider kun egne

Heidi Astrup (Jvb)

51 86 32 10

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

Camilla Andersen (Jvb)

31 41 10 31

Anette Uglebjerg (Jvb)

28 51 20 26

Pernille Munch Lassen (Jvb)

50 70 42 22

Maia Ginnerup Andersen (JVB)

21 36 55 36

Christina K. Jørgensen (JVB)

28 68 04 29

 

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Kristina Hansen (Bh)

28 57 30 25

Lise Ullerup Hansen (NFT)

28 93 21 93 

Louise Maria Andersen (Fvb)

20 84 61 58

Anette Uglebjerg (Jvb)

28 51 20 26

Sabina Gammelgård (Skive)

30 23 13 73

Solveig H. Davidsen (Skive)

30 59 07 39

Camilla Jensen Dahl (Skive)

28 68 81 83

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Tineke Borup (Skive)

24 42 83 22

Michelle Mønster (Skive)

21 18 08 43

Kristina Larsen (Aav)

22 43 70 14

Nanna Sørensen (Aav)

42 46 39 31

Anne L. Hermansen (Aav)

25 46 65 25

Rikke Kristensen (Aav)

40 58 22 44

Mai Snoger (Aav)

42 73 57 58

Marie S. Andersen (Aav)

24 93 13 37

Karina Madsen (Aav)

40 51 41 33

Karoline Ravnholt Henriksen (Aav)

30 51 28 18 

Skive

Sabina Gammelgård (Skive)

30 23 13 73

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Tineke Borup (Skive)

24 42 83 22

Solveig H. Davidsen (Skive)

30 59 07 39

Michelle Mønster (Skive)

21 18 08 43

Camilla Jensen Dahl (Skive)

28 68 81 83 

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Kristina Hansen (Bh)

28 57 30 25 

Lise Ullerup Hansen (NFT)

28 93 21 93

Camilla Spuhr Jensen (Fvb)

21 33 23 50

Louise Maria Andersen (Fvb)

20 84 61 58

Fie Marie ipsen (Jvb)

29 99 17 80

Louise A. H. Lundgaard (Jvb)

51 25 54 80

Christian Schram (Jvb)

28 58 33 91

Rikke Rohbach Bonde (Jvb)

24 82 06 89

Maia Ginnerup Andersen (JVB)

21 36 55 36

Kathrine Havmand Jensen (Jvb)

26 79 60 33

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

Sarah Bang Poulsen (Jvb)

23 63 86 60

Camilla Andersen (Jvb)

31 41 10 31

Christina K. Jørgensen (JVB)

28 68 04 29

Rikke Kristensen (Aav)

40 58 22 44

Nanna Sørensen (Aav)

42 46 39 31

Anne L. Hermansen (Aav)

25 46 65 25

Mai Snoger (Aav)

42 73 57 58

Marie S. Andersen (Aav)

24 93 13 37

Karina Madsen (Aav)

40 51 41 33

Michelle Hvalsø Bloch (Aav)

26 18 43 41

Karoline Ravnholt Henriksen (Aav)

30 51 28 18 

Kristina Larsen (Aav)

22 43 70 14

Aalborg

Rikke Kristensen (Aav)

40 58 22 44

Nanna Sørensen (Aav)

42 46 39 31

Anne L. Hermansen (Aav)

25 46 65 25

Marianne Mechlenburg (Aav)

24 80 34 71

Mai Snoger (Aav)

42 73 57 58

Marie S. Andersen (Aav)

24 93 13 37

Kristine Raal Jensen (Aav)

20 88 09 21

Karina Madsen (Aav)

40 51 41 33

Michelle Hvalsø Bloch (Aav)

26 18 43 41

Karoline Ravnholt Henriksen (Aav)

30 51 28 18

Kristina Larsen (Aav)

22 43 70 14

 

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Rikke Rohbach Bonde (Lunden)

24 82 06 89

Kristina Hansen (Bh)

28 57 30 25

Lise Ullerup Hansen (NFT)

28 93 21 93 

Louise Maria Andersen (Fvb)

20 84 61 58

Louise A. H. Lundgaard (Jvb)

51 25 54 80

Fie Marie Ipsen (Jvb)

29 99 17 80

Christian Schram (Jvb)

28 58 33 91

Kathrine Havmand Jensen (Jvb)

26 79 60 33

Anette Uglebjerg (Jvb)

28 51 20 26

Maia Ginnerup Andersen (JVB)

21 36 55 36

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

Sarah Bang Poulsen (Jvb)

23 63 86 60

Camilla Andersen (Jvb)

31 41 10 31

Christina K. Jørgensen (JVB)

28 68 04 29

Sabina Gammelgård (Skive)

30 23 13 73

Camilla Jensen Dahl (Skive)

28 68 81 83 

Tineke Borup (Skive)

24 42 83 22

Kristina Møller (Skive)

30 28 21 83

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Michelle Mønster (Skive)

21 18 08 43

Solveig H. Davidsen (Skive)

30 59 07 39

Racehorse Photo Logo Derby25 Groen AB Rideudstyr Danske Spil Logo

Vi bruger cookies for at forbedre din oplevelse samt vurdere brugen af de enkelte elementer på danskhv.dk og herunder danskhv.dk/dansk-monteforening. På dette website bruges cookies til statistik og personalisering af indhold og annoncer. Ved fortsat brug af websiden godkender du cookiepolitikken.

Læs mere