Dansk Monteforening

Mobile navigation

Rytterliste

Del artiklen:Sharing - FacebookSharing - Twitter

Her finder du en liste over montélicensindehavere på danske baner. Hvilken bane den enkelte rytter er tilknytttet, hvilke baner rytteren er til rådighed på og kontaktoplysninger på rytterne.

Rytterlisten

Montélicensindehavere i DK

Senest opdateret d. 23.01.2018

(Ændringer/tilføjelser sendes til Sabina Gammelgård på enten facebook eller email bine_mig@hotmail.com)

 

 

Hjemmebaneryttere

Til Rådighed

Lunden

Rikke Christiansen (Lunden)

23 45 74 91

Chilli Hansen (Lunden)

22 63 09 31

Maria Hansen (Lunden)

52 25 63 94

Kristina Jensen (Lunden)

51 89 82 14

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Zasja Obel Sørensen (Lunden)

28 72 29 22

Josephine Olsson (Lunden)

-rider kun egne

Lea Iris Søndergaard (Lunden)

60 12 16 96

Rikke Rohbach Bonde (Lunden)

24 82 06 89

 

 

 

 

 

Kristina Hansen (Bh)

28 57 30 25

Therese Mikkelsen (Bh)

60 10 68 36

Laura Pedersen (Bh)

60 16 15 93

Terese Møller (Bh)

28 44 70 56

Lisbeth Nøhr (NFT)

30 72 08 67

Louise A. H. Lundgaard (Jvb)

51 25 54 80

Christian Schram (Jvb)

28 58 33 91

Kathrine Havmand Jensen (Jvb)

26 79 60 33

Sabina Gammelgård (Skive)

30 23 13 73

Anette Uglebjerg (Jvb)

28 51 20 26

Tineke Borup (Skive)

24 42 83 22

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Michelle Mønster (Skive)

21 18 08 43

Nanna Sørensen (Aav)

50 40 39 31

Michala Haagensen (Bh)

28 60 45 82

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

Karoline Ravnholt Henriksen (Aav)

30 51 28 18

Solveig H. Davidsen (Skive)

30 59 07 39

 

Bornholm

Therese Mikkelsen (Bh)

60 10 68 36

Laura Pedersen (Bh)

60 16 15 93

Dorthe Dahl (Bh)

27 62 14 95

Kristina Hansen (Bh)

28 57 30 25

Anette W. Hansen (Bh)

Susanne Munk (Bh)

Terese Møller (Bh)

28 44 70 56

Michala Haagensen (Bh)

28 60 45 82

 

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Rikke Christiansen (Lunden)

23 45 74 91

Nanna Sørensen (Aav)

50 40 39 31

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

Annika M. Hansen (Aav)

51 25 11 76

 

Nykøbing Falster

Lisbeth Nøhr (NFT)

30 72 08 67

Stine Juul-Marker (NFT)

60 91 13 97

Lise Ullerup Hansen (NFT)

28 93 21 93

(ej til rådighed på hjemmebanen)

 

 

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Chilli Hansen (Lunden)

22 63 09 31

Lea Iris Søndergaard (Lunden)

60 12 16 96

Therese Mikkelsen (Bh)

60 10 68 36

Laura Pedersen (Bh)

60 16 15 93

Rikke Christiansen (Lunden)

23 45 74 91

Terese Møller (Bh)

28 44 70 56

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Nanna Sørensen (Aav)

50 40 39 31

Zasja Obel Sørensen (Lunden)

28 72 29 22

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

 

Odense

Christine Louise Jensen (Fvb)

40 64 10 10

Monica Fentz (Fvb)

21 74 42 34

Louise Maria Andersen (Fvb)

20 84 61 58

 

Louise A. H. Lundgaard (Jvb)

51 25 54 80

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Therese Mikkelsen (Bh)

60 10 68 36

Kristina Hansen (Bh)

28 57 30 25

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Rikke Rohbach Bonde (Lunden)

24 82 06 89

Christian Schram (Jvb)

28 58 33 91

Kathrine Havmand Jensen (Jvb)

26 79 60 33

Sabina Gammelgård (Skive)

30 23 13 73

Camilla Jensen Dahl (Skive)

28 68 81 83

Anette Uglebjerg (Jvb)

28 51 20 26

Tineke Borup (Skive)

24 42 83 22

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Michelle Mønster (Skive)

21 18 08 43

Nanna Sørensen (Aav)

50 40 39 31

Mai Snoger (Aav)

42 73 57 58

Mette S. Andersen (Aav)

24 93 13 42

Zasja Obel Sørensen (Lunden)

28 72 29 22

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

Karoline Ravnholt Henriksen (Aav)

30 51 28 18

Solveig H. Davidsen (Skive)

30 59 07 39

Camilla Andersen (Jvb)

31 41 10 31

Annika M. Hansen (Aav)

51 25 11 76

 

Billund

Isabella Eskildsen (Blll)

Julie Syskind (Bill)

 

 

Louise A. H. Lundgaard (Jvb)

51 25 54 80

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Kristina Hansen (Bh)

28 57 30 25

Louise Maria Andersen (Fvb)

20 84 61 58

Rikke Rohbach Bonde (Lunden)

24 82 06 89

Christian Schram (Jvb)

28 58 33 91

Kathrine Havmand Jensen (Jvb)

26 79 60 33

Anette Uglebjerg (Jvb)

28 51 20 26

Sabina Gammelgård (Skive)

30 23 13 73

Camilla Jensen Dahl (Skive)

28 68 81 83

Tineke Borup (Skive)

24 42 83 22

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Michelle Mønster (Skive)

21 18 08 43

Mette S. Andersen (Aav)

24 93 13 42

Nanna Sørensen (Aav)

50 40 39 31

Mai Snoger (Aav)

42 73 57 58

Marie S. Andersen (Aav)

24 93 13 37

Karina Madsen (Aav)

40 51 41 33

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

Karoline Ravnholt Henriksen (Aav)

30 51 28 18

Solveig H. Davidsen (Skive)

30 59 07 39

Camilla Andersen (Jvb)

31 41 10 31

Annika M. Hansen (Aav)

51 25 11 76

 

Århus

Louise A. H. Lundgaard (Jvb)

51 25 54 80

Christian Schram (Jvb)

28 58 33 91

Kathrine Havmand Jensen (Jvb)

26 79 60 33

Marc Stott (Jvb)

31 71 49 81

Louise Nørremark (Jvb)

28 73 90 57

Ellen Piltoft (Jvb)

Louise Sørensen (Jvb)

Rikke F. Knudsen (Jvb) rider kun egne

Bitten Jensen (Jvb) rider kun egne

Heidi Astrup (Jvb)

51 86 32 10

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

Camilla Andersen (Jvb)

31 41 10 31

Anette Uglebjerg (Jvb)

28 51 20 26

 

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Kristina Hansen (Bh)

28 57 30 25

Lise Ullerup Hansen (NFT)

28 93 21 93 

Louise Maria Andersen (Fvb)

20 84 61 58

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Rikke Kristensen

40 58 22 44

Sabina Gammelgård (Skive)

30 23 13 73

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Tineke Borup (Skive)

24 42 83 22

Kristina Møller (Skive)

30 28 21 83

Anette Uglebjerg (Jvb)

28 51 20 26

Michelle Mønster (Skive)

21 18 08 43

Nanna Sørensen (Aav)

50 40 39 31

Anne L. Hermansen (Aav)

25 46 65 25

Mai Snoger (Aav)

42 73 57 58

Marie S. Andersen (Aav)

24 93 13 37

Karina Madsen (Aav)

40 51 41 33

Karoline Ravnholt Henriksen (Aav)

30 51 28 18

Solveig H. Davidsen (Skive)

30 59 07 39

Annika M. Hansen (Aav)

51 25 11 76

Camilla Jensen Dahl (Skive)

28 68 81 83

 

Skive

Sabina Gammelgård (Skive)

30 23 13 73

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Kristina Møller (Skive)

30 28 21 83

Tineke Borup (Skive)

24 42 83 22

Solveig H. Davidsen (Skive)

30 59 07 39

Michelle Mønster (Skive)

21 18 08 43

Camilla Jensen Dahl (Skive)

28 68 81 83 

Louise A. H. Lundgaard (Jvb)

51 25 54 80

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Kristina Hansen (Bh)

28 57 30 25 

Lise Ullerup Hansen (NFT)

28 93 21 93

Louise Maria Andersen (Fvb)

20 84 61 58

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Christian Schram (Jvb)

28 58 33 91

Rikke Rohbach Bonde (Jvb)

24 82 06 89

Kathrine Havmand Jensen (Jvb)

26 79 60 33

Rikke Kristensen

40 58 22 44

Nanna Sørensen (Aav)

50 40 39 31

Anne L. Hermansen (Aav)

25 46 65 25

Mai Snoger (Aav)

42 73 57 58

Marie S. Andersen (Aav)

24 93 13 37

Karina Madsen (Aav)

40 51 41 33

Michelle Hvalsø Bloch (Aav)

26 18 43 41

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

Camilla Spuhr Jensen (NFT)

21 33 23 50

Karoline Ravnholt Henriksen (Aav)

30 51 28 18

Camilla Andersen (Jvb)

31 41 10 31

Annika M. Hansen (Aav)

51 25 11 76

 

Aalborg

Nanna Sørensen (Aav)

50 40 39 31

Anne L. Hermansen (Aav)

25 46 65 25

Marianne Mechlenburg (Aav)

24 80 34 71

Mai Snoger (Aav)

42 73 57 58

Marie S. Andersen (Aav)

24 93 13 37

Kristine Raal Jensen (Aav)

20 88 09 21

Karina Madsen (Aav)

40 51 41 33

Michelle Hvalsø Bloch (Aav)

26 18 43 41

Karoline Ravnholt Henriksen (Aav)

30 51 28 18

Annika M. Hansen (Aav)

51 25 11 76

Camilla Jensen Dahl (Skive)

28 68 81 83 

Rikke Kristensen

40 58 22 44

Louise A. H. Lundgaard (Jvb)

51 25 54 80

Nicole Marsing (Lunden)

22 97 25 41

Kristina Hansen (Bh)

28 57 30 25

Lise Ullerup Hansen (NFT)

28 93 21 93 

Louise Maria Andersen (Fvb)

20 84 61 58

Ann Dorthe Jørgensen (Lunden)

28 43 31 18

Rikke Rohbach Bonde (Lunden)

24 82 06 89

Christian Schram (Jvb)

28 58 33 91

Kathrine Havmand Jensen (Jvb)

26 79 60 33

Anette Uglebjerg (Jvb)

28 51 20 26

Sabina Gammelgård (Skive)

30 23 13 73

Tineke Borup (Skive)

24 42 83 22

Kristina Møller (Skive)

30 28 21 83

Mariann T. Nielsen (Skive)

21 70 99 01

Michelle Mønster (Skive)

21 18 08 43

Iben Engholm (Jvb)

51 55 14 50

Solveig H. Davidsen (Skive)

30 59 07 39

Camilla Andersen (Jvb)

31 41 10 31

Everhorse Photo 320*97 JetSport HESTESHOPPEN amas 129 x 97